DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 24.12.2016 00:21:08 

ChS T Á Y G E T É

Therése the Best Baron - TEREZKA
 
 
  Zkoušky 
 
 Výstavy  
 
 
THERÉSE The Best Baron - Terezka
uchovněná u RK klubu CZ- reg.č.174/09
 
nar.7.3.2007
čekatelka Šampiona práce ČR
canisterapeutické zkoušky 100% (11/09)
 
 
 
 
Terezka se narodila v ChS The Best Baron. Stále vzpomínáme na první setkání s touhle kuličkou plnou energie. Když nám ji paní chovatelka Veronika Melionová přinesla se slovy: "Nesu vám to štěňátko!" , nebyla za tehdy již půlroční Terezkou skoro ani vidět. Jen co Terezka spatřila Eimy,začala ji prohánět po zahradě - to se však Eimy, která má anglické chování moc nelíbilo a hledala kam se schová... Po doslava pár dnech, co jsme měli Terezku doma si na sebe tak zvykly, že bez sebe neudělají ani krok, Eimy drží nad Terezkou "ochranou ťapku" a běda tomu, kdo se na Terezku jen křivě podívá...
Terezka je pohodářka a dalo by se říct, že je pravý opak Eimy. Všude musí být středem pozornosti a když není, tak si to prostě vynutí :) Tomu jejímu pohledu, totiž jen tak někdo neodolá...
Terezka už má taky za sebou svoje první lovecké zkoušky. Při práci nerada používá vlastní hlavu a dělá jen to co zná..., jakmile  nastane pro ni do té chvíle neznámá situace, neví jak se zachovat... Dalo by se říct - ideální pes na zkoušky...to ukáže čas :)
Na výstavách jsme do roka a půl statečně sbírali VD, ale teď už má Terezka přeci jen vypracovanější postavu a tak se na nás začíná pomalu usmívat štěstí v podobě V.
V zimě 2010 si Terezka začala zničeho nic ulevovat střídavě na pravou a levou zadní tlapku.
Absolvovali  jsme proto vyšetření na klinice Vedilab u MVDr.Böhma, který po pečlivém vyšetření včetně RTG určil diagnózu - OSTEOCHONDRÓZA patních kloubů.
Jediným řešením byla operace a odstranění výrůstků v patních kloubech.
Bohužel pro nás to znamená rozloučit se se snem dalšího Terezčina výcviku, který by byl pro operované klouby přiliš velkou zátěží - stejně jako případná březost .
A to rozhodně riskovat nechceme.
Navíc nelze s jistotou vyloučit, že se nejedná o dědičné onemocnění a riskovat přenos na štěňátka určitě nebudeme!!!
 
nar. 7.3.2007    
barva: smetanová  
pigment: dobrý  
zuby: všechny
skus: nůžkový 
výška:55cm  
DKK:0/1  DKL:0/0    
OSTEOCHONDRÓZA patních kloubů -z tohoto důvodu nebude Terezka  nikdy připuštěna