DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 24.12.2016 00:21:08 

ChS T Á Y G E T É

O nás
 
 
 
ChS zlatých retrievrů TÁYGETÉ
 
"Pes je umělecké dílo. Když k tomu má ještě povahu, je to zázrak přírody."
                                                                                                (Vladimíra Tichá)
 
  
  Chceš-li být jeden den št'asten, kup si víno a pozvi přátele.
Chceš-li být dva dny št'asten, ožeň se.
Chceš-li být št'asten celý život, chovej psy.
 
 
Chovatelská stanice Táygeté vznikla 26.8.2009, kdy nám byl oficiálně přiznán mezinárodně chráněný název Táygeté...
Pro název stanice jsme sahli do řecké mytologie..., kde byla krásná Táygeté jednou ze sedmi Plejád o níž usiloval mocný Zeus. Aby bohyně Artemis Táygeté před Diem uchránila, proměnila ji ve psa a věřila, že tím se stane pro Dia nedosažitelnou...
 
  Chovu zlatých retrievrů se věnujeme od roku 2006, kdy jsme si přivezli naši první zlaťandu Esaru od Tří jasanů - Eimy.
Ovšem s chovem psů jsme začali o osm let dříve v roce 1998, kdy jsme z jezevčíků plynule přešli na irského setra,který si díky své neuvěřitelné povaze omotal celou rodinu kolem tlapky. O to bolestnější byla jeho ztráta v nepříliš pokročilém věku. Na bolavou ránu bylo nutné velice rychle najít účinný lék... a my jsme ten lék našli v podobě zlaté (smetanové ) " kuličky " plné energie.
Od prvního momentu, kdy retriever překročil práh našeho domu jsme věděli, že zlaťáci budou naše srdeční záležitost.
A tak i u nás platí:  ...kam jednou retrívr mezi dveře tlapku strčil, jiného psa už nechtějí...
 
Eimy jsme si přivezli na jaře 2006 z Krkonoš - z vesničky Prosečná od p.Stránského. Když se na nás vykutálelo všech osm malých zlatých  kuliček, věděli jsme, že tohle je to pravé plemeno pro nás a že u jednoho rozhodně nezůstaneme.
Eimy nám ,již od štěněčího věku dokazovala své lovecké nadání a tak jsme ji v jejím nadšení podporovali a dali si cíl - až s Eimy úspěšně složíme Podzimní zkoušky, teprve pak si pořídíme dalšího blonďáka...
A tak netrvalo dlouho a my jsme se jeli podívat na psí slečnu do ChS The Best Baron k manželům Melionovým.
Terezka už nebyla žádné miminko, byla to půlroční slečna, která si nás získala svou bezprostředností  a tak jsme během pár návštěv v ChS Best Baron všechno "upekli" a na začátku října 2007 jsme si Terezku přivezli domů.
Během několika dní se spolu s Eimy staly nerozlučnou dvojkou a vymýšlely různé lumpárny proti třetí člence naší smečky - Terryně..
Terrynka je westík a je vlastně zakládající členkou naší psí smečky. Terryna se narodila v prosinci 2004 v Břežanech u Českého Brodu a původně jsem z ní chtěli mít společnici do bytu - gaučáka, ale Terrynka se svou houževnatostí nenechá zahanbit od "zlatých"  slečen a tak ji bereme s sebou do lesa i na výcvik.
Všechny tři tvoří úžasnou partu a když se spiknou proti nám dvounožcům...pak to teprve stojí za to.
Moc jsme si přáli ještě jednoho zlaťáčka a doufali jsme, že se dočkáme vlastního odchovu...,ale bohužel příroda tomu chtěla jinak...a tak jsme se začali porozhlížet kolem sebe...
Daisy Zlatá kudrnka rozšířila naší smečku teprve před pár dny, ale už teď je jisté, že nehodlá zůstat v pozadí...
Je to malý čertík, kulička plná energie a my se budeme snažit vychovat z ní toho správného golďáka
                                                                                                                                                                upraveno 6.9.2010
 
  Prvním a hlavním cílem naší mladé chovatelské stanice, je chov zdravých štěňat po předem prověřených rodičích s kvalitním exteriérem a vlohami typickými pro zlatého retrievra. 
Dalším naším cílem je ukázat lidem zlatého retrievra nejen jako domácího mazlíčka, ale hlavně jako nepostradatelného pomocníka a čtyřnohého oddaného přítele při nejrozmanitějších aktivitách.
 
-agility
-canisterapie
-asistenční psi
-psi záchranáři
-tanec se psy
-workingy
-lovecká kynologie
atd.
 
  Z našeho pohledu je zlatý retriever lovecké plemeno-přinašeč, proto bude mimo ostatních aktivit lovecká kynologie jedním z důležitých bodů naší chovatelské stanice včetně rozvíjení a prohlubování typických vlohových vlastností retrievrů.
Zlatý retriever je  nejrozšířenější a nejuniverzálnější plemeno ve světě.Naší snahou je a bude dostat  retrievry (při zachování zdravého a kvalitního chovu) na stejnou úroveň a do podvědomí široké veřejnosti i v České republice.
Věříme, že kráčíme správným směrem, ale zároveň tušíme, že je to běh na dlouhou trať... a že v tomto "závodě" nemůžeme běžet sami.